Fuel Line OX3245 0251 Pewter Eyeglass Frames 51-16-141 by Oakley
$190
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Pewter
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11357847 |
| MPN | OX3245 |
| Frame Color | Pewter |
| Frame Width | 51mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 141 |
| Vertical | 36 mm |
| Pattern | Solid |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Age Group | Adult |
| Personalized | No |
| Frame Material | Metal |
| Features | Full Rim Rectangular |