DL3008U 203087 Sunglasses Yellow Metallic/dark Grey Square Shape 53mm by Diesel
$190
Details
Diesel sunglasses - Frame: Yellow, Lens: Gray
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.
Product Specs
| Brand | Diesel |
| SKU | 11368656 |
| MPN | DL3008U |
| Model | DL3008U |
| Frame Color | Yellow |
| Lens Color | Gray |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Size | 19 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Department | Men |
| Lens Technology | Anti-Reflective |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |
| Country of Origin | Italy |