Mens Wet Dry Surf Bag Backpack Unisex Padded Surfing Travel by Oakley
$196
Details
Oakley bag - Energetic Orange
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11369147 |
| MPN | FOS900020 |
| Model | FOS900020 |
| Bag Width | 14 in |
| Size | Large |
| Closure | Hook & Loop |
| Occasion | Casual Travel |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Bag Depth | 10.5 in |
| Fabric Type | 100% Polyamide |
| Gender | Unisex |
| Personalize | No |
| Department | Unisex Adults |
| Unit Type | Unit |
| Style | Backpack |
| Features | Adjustable Straps Inner Pockets Laptop Sleeve/Protection Padded Pockets Water Resistant |
| Unit Quantity | one |
| Pattern | Solid |
| Character | Oakley |
| Bag Height | 26 in |
| Handle Style | Shoulder Strap & Top Handle |
| Lining Material | Polyester 100% polyester |
| Material | Polyester |
| Type | Backpacks |
| Customized | Stickers |
| Hardware Material | Plastic |
| Theme | Hiking Surfing College School |
| Handle/Strap Material | Oakley |
| Character Family | Oakley |
| Product Line | Oakley Wet Dry Surf |