Eyeglasses Lizard OX 5113-01 Satin Black 54mm RX by Oakley
$302
Details
Oakley eyeglasses LIZARD - Frame: Satin Black, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11375718 |
| MPN | OX5113-01 |
| GTIN | 888392071835 |
| Model | LIZARD |
| Frame Color | Satin Black |
| Lens Color | Clear |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Vertical | 32 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Titanium |
You might also like
Oakley Eyeglasses Frames Lizard OX5113-0154 Satin Black Rectangle 54-18-135 - Frame: Black
Oakley Eyeglasses Lizard OX5113-0256 56-18 Titanium Semi-rimless Pewter Frames - Frame: Pewter, Lens: Demos with Imprint
Oakley Lizard Frames - Pewter - Pewter/Demo Lens, lens__map: Clear