Kylian Mbappe Hstn Sunglasses OO9242-1152 Blue Prizm 24K Polarized Wpouch by Oakley
$296
Details
Oakley sunglasses - Frame: Blue, Lens: Gold, Manufacturer: Navy / Transparent Blue
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11452878 |
| MPN | OO9242-1152 |
| Model | OO9242-1152 |
| Frame Color | Blue |
| Lens Color | Gold |
| Temple Length | 142 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Country of Origin | United States |
| Materials sourced from | United States |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| Lens Technology | Mirrored Polarized Prizm |
| Style | Round |
| Theme | Sport Kylian Mbappé Signature Series HSTN |
| Frame Material | BiO-Matter |
| UV Protection | 100% UV |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Bridge | 21 mm |
| Vertical (including frame) | 52 mm |
| Manufacturer Color | Navy / Transparent Blue |