Unstoppable Sunglasses OO9191-2265 Crystal Black Prizm Dark Golf W/case by Oakley
$235
Details
Oakley sunglasses - Frame: Black, Lens: Pink, Logo: Silver
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11491365 |
| MPN | OO9191-2265 |
| GTIN | 888392623171 |
| Model | OO9191-2265 |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Pink |
| Logo Color | Silver |
| Temple Length | 130 mm |
| Lens Socket Width | 65 mm |
| Bridge Size | 09 mm |
| Department | Women |
| Type | Sunglasses |
| Style | Oval |
| Theme | Sports |
| Lens Technology | Mirrored Prizm |
| Frame Material | O Matter |
| UV Protection | 100% UV |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | United States |
| Vertical (including frame) | 43 mm |
| Protection | 100% UV |
| Materials sourced from | United States |