Eyeglasses OX 1091 0352 Taunt Purple Fade 52-16-130 w Pouch by Oakley
$96
Details
Oakley eyeglasses Taunt - Frame: purple fade
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11501267 |
| GTIN | 888392164162 |
| Model | Taunt |
| Frame Color | purple fade |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 130 mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |