Wingback SQ OX5148-0154 Glasses Satin Black Titanium 54-18-136 by Oakley
$325
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11549045 |
| MPN | OX5148-0154 |
| Model | OX5148-0154 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 35 mm |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Unit Type | Unit |
| Frame Material | Titanium |
| Style | Half Rim |
| Features | Half Rim |
| Unit Quantity | 1 |
| Product Line | Oakley |