Limit Switch 0.5 OX5119 Mens Metal Eyeglass Frame 02 Satin Pewter 54-17 by Oakley
$355
Details
Oakley eyeglasses LIMIT SWITCH - Frame: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11549910 |
| GTIN | 888392213570 |
| Model | LIMIT SWITCH 0.5 OX5119 |
| Frame Color | Gray |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Vertical | 31 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Oakley |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Personalized | No |
| Theme | Athleisure Designer |
| Frame Material | Metal Titanium |
| Features | Rectangular Spring Hinges Semi Rimless |
| Character Family | Oakley |
| Product Line | Oakley |