Sway Bar 0.5 OX5076 Mens Metal Eyeglass Frame 02 Pewter 56-16 Titanium by Oakley
$245
Details
Oakley eyeglasses Sway Bar - Frame: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11561684 |
| GTIN | 888392601483 |
| Model | Sway Bar 0.5 OX5076 |
| Frame Color | Gray |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 36 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Oakley |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Personalized | No |
| Theme | Athleisure Designer |
| Frame Material | Metal Titanium |
| Features | Rectangular Spring Hinges Semi Rimless |
| Character Family | Oakley |
| Product Line | Oakley |