Gauge 3.2 Blade OX5128 Mens Semi Rimless Eyeglass Frame 01 Black 54-18 by Oakley
$355
Details
Oakley eyeglasses Gauge Blade - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11577920 |
| GTIN | 888392282248 |
| Model | Gauge 3.2 Blade OX5128 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Vertical | 35 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Oakley |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Personalized | No |
| Theme | Athleisure Designer |
| Frame Material | Metal |
| Features | Half Rim Rectangular |
| Character Family | Oakley |
| Product Line | Oakley |