Sutro Lite Sunglasses Matte White Frame Road Prizm Lens OO9463 by Oakley
$196
$214
Details
Oakley sunglasses Sutro Lite - Frame: White, Lens: Road
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11581235 |
| MPN | 0OO9463 |
| GTIN | 888392489340 |
| Model | Oakley Sutro Lite |
| Frame Color | White |
| Lens Color | Road |
| Frame width | 139 mm |
| Temple Length | 138 mm |
| Country of Origin | United States |
| Lens Material | Policarbonate |
| Lens Technology | Prizm |
| Lens Height | 58 mm |
| Frame Fit | Standard |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Frame Material | Injected |
| Frame Finish | Matte |
| Polarized | No |
| Style | Wrap |
| UV Protection | 100% |
You might also like
Oakley Sutro Lite Sweep Sunglasses - 2025 - Tld Blue Colorshift W/prizm Grey - Frame: TLD Blue Colorshift, Lens: Prizm Grey
OO9463-60 Mens Oakley Sutro Lite Sunglasses - Frame: Matte Black Ink
OO9463-57 Mens Oakley Sutro Lite Sunglasses - Frame: Matte Trans Fern Swirl
Oakley Sutro Lite Matte Black/prizm Road Men`s Sunglasses OO9463-0139 - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM ROAD
OO9465-25 Mens Oakley Sutro Lite Sweep Sunglasses - Frame: Team USA Matte Navy
Oakley Sutro Lite Sweep Troy Lee Designs Series Sunglasses - Frame: Troy Lee Designs Blue Colorshift
OO9465-22 Mens Oakley Sutro Lite Sweep Sunglasses - Frame: Matte Black
OO9463A-16 Unisex Oakley Sutro Lite A Sunglasses - Frame: STEEL