Crestible Enduro 22L Backpack Blackout Black Canvas A Logo Rfid by Oakley
$128
Details
Oakley bag Blackout - Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11586959 |
| GTIN | 888896921049 |
| Model | Blackout |
| Color | Black |
| Bag Width | 13 in |
| Size | Medium |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual Travel |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Bag Depth | 4 in |
| Fabric Type | Canvas |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Style | Backpack |
| Features | Pockets Adjustable Strap |
| Pattern | Solid |
| Character | Black Cat |
| Bag Height | 16 in |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Material | Polyester |
| Theme | School Sports Outdoor |
| Handle/Strap Material | Polyester |
| Product Line | Oakley |