Christian CD3768 4Y6 Rectangle Matte Red Womens Eyeglasses Frames 51-18-135 by Dior
$190
Details
Dior eyeglasses - Frame: Matte Red, Manufacturer: Matte Red
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 11606177 |
| MPN | CD3768 4Y6 |
| Model | CD3768 4Y6 |
| Frame Color | Matte Red |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Women |
| Unit Type | Unit |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Metal |
| Personalized | No |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Unknown |
| Product Line | CD3768 4Y6 |
| Manufacturer Color | Matte Red |