Crosslink Zero (a) OX8080-0258 Crosslink Zero A OX8080-0258 Polished Black Ink / Clear Lens 58mm by Oakley
$188
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Polished Black Ink
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11641384 |
| MPN | OX8080-0258 |
| GTIN | 888392192196 |
| Model | OAKLEY Crosslink Zero (A) OX8080-0258 |
| Frame Color | Polished Black Ink |
| Bridge Width | 16mm |
| Lens Socket Width | 58mm |
| Temple Length | 138mm |
| Vertical | 36mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Acetate |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim |