Eyeglasses OX8123 Sunder Satin Black Rectangular Frame 55 17 139 W/case by Oakley
$165
Details
Oakley eyeglasses Sunder - Frame: Satin Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11648328 |
| Model | OX8123 Sunder |
| Frame Color | Satin Black |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Vertical | 35 mm |
| Frame Type | Eyeglasses |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Male |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | Designer |
| Style | Rectangular |
| Features | Full Rim |