Ojector OX8177-0156 Stain Black/ Clear Lens 56mm Eyeglasses by Oakley
$188
Details
Oakley eyeglasses OJECTOR - Frame: Stain Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11649928 |
| MPN | OX8177-0156 |
| GTIN | 888392562753 |
| Model | OAKLEY OJECTOR OX8177-0156 |
| Frame Color | Stain Black |
| Bridge Width | 16mm |
| Lens Socket Width | 56mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Vertical | 42mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Style | Square |
| Frame Material | Acetate |
| Features | Rectangular Full Rim |
| Country of Origin | Thailand |