Eyewear OX5149 514903 Mnltr - Satin Light Berry / Demo Lens 136-51-17mm by Oakley
$180
Details
Oakley eyeglasses MNLTR - Frame: Satin Light Berry
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11683163 |
| MPN | OX5149 514903 MNLTR |
| Model | Oakley OX5149 514903 MNLTR |
| Frame Color | Satin Light Berry |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 50 mm |
| Pattern | Solid |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Titanium |
| Features | Full Rim |