UAGMT-807-54 Sunglasses Size 54mm 145mm 18mm Black Men by Under Armour
$95
$260
Details
Under Armour sunglasses - Frame: BLACK, Lens: GREEN
Under Armour is an American company that manufactures footwear, sports, and casual apparel. Under Armour’s vision is to inspire you with performance solutions you never knew you needed and can’t imagine living without.
Product Specs
| Brand | Under Armour |
| SKU | 11684262 |
| MPN | UAGMT-807-54 |
| GTIN | 716736776507 |
| Model | UAGMT-807-54 |
| Frame Color | BLACK |
| Lens Color | GREEN |
| Temple Length | 145mm |
| Lens Size | 54mm |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Style | Rectangular |
| Theme | Designer |
| Lens Technology | 100% UV Protection |
| Frame Material | Plastic |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Personalized | No |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Style Number | UAGMT-807-54 |
| Style Name | Rectangular |
| Temple | 145mm |
| AGE | Adult |