Eyewear OX8150 815004 Bmng - Translucent Brick Red / Clear 141-55-17mm by Oakley
$171
Details
Oakley eyeglasses BMNG - Frame: Polished translucent brick red
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11692593 |
| MPN | OX8150 815004 |
| Model | Oakley OX8150 815004 BMNG |
| Frame Color | Polished translucent brick red |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 48 mm |
| Pattern | Solid |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim |