Stunt Devil S Small Sunglasses OO9518-0536 Trans Abyss W/ Prizm 24K by Oakley
$228
Details
Oakley sunglasses - Frame: Matte Transparent Abyss, Lens: PRIZM 24K
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11694182 |
| MPN | OO9518-0536 |
| GTIN | 888392677297 |
| Model | OO9518-0536 |
| Frame Color | Matte Transparent Abyss |
| Lens Color | PRIZM 24K |
| Temple Length | 137 mm |
| LOT # | 97.60 |
| Lens Technology | PRIZM |
| Materials sourced from | United States |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | UV400 |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | STUNT DEVIL S (SMALL) |
| Theme | Sport |
| Frame Material | O Matter |
| Vertical (including frame) | 58 mm |
| Country of Origin | United States |