Eyeglasses Gauge 3.1 OX5126-0354 54-18 Rimless Matte Midnight Blue Frames by Oakley
$451
Details
Oakley eyeglasses GAUGE - Frame: Matte Midnight Blue / Black Rubber, Lens: Demos w/ Imprint
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11707777 |
| MPN | GAUGE 31 OX5126-0354 |
| Model | GAUGE 3.1 OX5126-0354 |
| Lens Color | Demos w/ Imprint |
| Frame Color | Matte Midnight Blue / Black Rubber |
| Temple Length | 137 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Width | 54 mm |
| Department | Unisex |
| Style | Rectangular |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Rimless |
| Frame Material | Metal / Rubberized Temple Tips Titanium |
| Vertical | 32 mm |
You might also like
Oakley Gauge 7.2 Arch OX8113-0153 Mens Satin Black Eyeglasses Frames 53/17 - Satin Black, Frame: Satin Black, Manufacturer: 0153
Oakley Gauge 5.2 Truss OX5127-0253 Mens Pewter Aviator Eyeglasses Frames 53 - Frame: Pewter, Manufacturer: 0253
Oakley Frame 0Ox5128 Gauge 3.2 Blade Square Frames - Polished Black / Clear - Polished Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Gauge 3.2 Blade OX5128 Mens Semi Rimless Eyeglass Frame 01 Black 54-18 - Frame: Black