Eyewear OX8150 815006 Bmng - Polished Transparent Fern /clear 141-55-17mm by Oakley
$105
Details
Oakley eyeglasses BMNG - Frame: Polished transparent fern
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11713409 |
| MPN | OX8150 815006 BMNG |
| Model | Oakley OX8150 815006 BMNG |
| Frame Color | Polished transparent fern |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 41 mm |
| Pattern | Solid |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim |