Cloverleaf OX1078-0849 Satin Black White Eyeglasses by Oakley
$165
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Satin Black White, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11748628 |
| MPN | Oakley cloverleaf OX1078-0849 |
| GTIN | 0700285642895 |
| Model | cloverleaf OX1078-0849 Satin Black White |
| Frame Color | Satin Black White |
| Lens Color | Clear |
| Lens Width | 49mm |
| Temple Length | 140mm |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 39mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Lenses | Demo with Print |