G-shock Yellow Ana-digi Mobile Link Bluetooth Watch GA-B2100 GAB2100C-9A by Casio
$265
Details
Casio watch [GAB2100C-9A] - Yellow, Dial: Black, Band: Yellow
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
Product Specs
| Brand | Casio |
| SKU | 11780896 |
| MPN | GAB2100C-9A |
| Model | GAB2100C-9A |
| Band Color | Yellow |
| Color | Yellow |
| Dial Color | Black |
| Case Size | 45 mm. |
| Case Material | Resin |
| Case Thickness | 11.9 mm |
| Department | men |
| Display | Analog & Digital |
| Reference Number | GAB2100C-9A |
| Material | Resin |
| Movement | Quartz Battery |
| Type | Wristwatch |
| Water Resistance | 200-meter water resistance |