Heist Eyeglasses RX Frame OX1040-0252 Grey Jasper 52mm Glasses by Oakley
$128
Details
Oakley eyeglasses HEIST - Frame: GREY JASPER, Lens: Clear Blank Non Prescription
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11792573 |
| MPN | OX1040-0252 |
| GTIN | 700285365879 |
| Model | HEIST |
| Frame Color | GREY JASPER |
| Lens Color | Clear Blank Non Prescription |
| Lens Width | 52mm |
| Bridge Width | 15mm |
| Temple Length | 132mm |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Women |
| Frame Material | Acetate |