Eyeglasses Centerboard OX 8163-01 Satin Black 55mm RX 8163 by Oakley
$215
Details
Oakley eyeglasses Centerboard - Frame: Satin Black, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11814793 |
| MPN | 816301 |
| GTIN | 888392475992 |
| Model | Centerboard |
| Frame Color | Satin Black |
| Lens Color | Clear |
| Frame Width | 55 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 43 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Round |
| Frame Material | O_matter |
| Country of Origin | Thailand |
| Lenses | Demo with Print |