Rhinochaser OX3111-0154 Eyeglass Cement Half-rim 54-19-143 Frames Only by Oakley
$195
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Cement/Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11839270 |
| MPN | OV3111-0154 |
| Model | OV3111-0154 |
| Frame Color | Cement/Black |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 143 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Department | Unisex |
| Unit Type | Unit |
| Style | Half Rim |
| Frame Material | Plastic Metal |
| Personalized | No |
| Features | Lightweight Half Frame |
| Unit Quantity | 1 |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Modern Designer |