Kids Eyeglasses Frames Flip Kick OY3003-0351 Matte Midnight 51-15-125 by Oakley
$198
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Multicolor
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11840305 |
| MPN | Flip Kick OY3003-0351 |
| Model | Oakley OY3003-0351 |
| Frame Color | Multicolor |
| Frame Width | 133 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 125MM |
| Vertical | 38 mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Boys |
| Personalized | No |
| Theme | 90s Modern |
| Frame Material | Metal |
| Style | Square |
| Features | Full Rim Square |