Addams 0.5 OX3035-0354 Eye Glass Frames Polished Stoash 54-18-140 by Oakley
$212
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Polished stonewash
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11842325 |
| MPN | OX3035-0453 |
| Model | OX3035-0453 |
| Frame Color | Polished stonewash |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Personalized | No |
| Frame Material | Metal |
| Style | Half Rim |
| Features | Half Rim |