Marshal XS OY8005-0247 47mm Satin Smoke Kids Eyeglasses Frames Only by Oakley
$139
Details
Oakley eyeglasses Marshal - Frame: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11844051 |
| MPN | OY8005 |
| Model | Marshal XS |
| Frame Color | Gray |
| Bridge Width | 14 mm |
| Lens Socket Width | 47 mm |
| Temple Length | 128 mm |
| Vertical | 30 mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Boys |
| Type | Eyeglasses |
| Unit Type | Unit |
| Style | Full Rim |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Acetate Plastic |
| Personalized | No |
| Theme | Designer |
| Features | Rectangular Full Rim |