Holbrook Troy Lee Designs Black Fade/prizm Black Sunglasses OO9102-Z055 by Oakley
$211
Details
Oakley sunglasses HOLBROOK - Frame: TLD BLACK FADE, Lens: PRIZM BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11870641 |
| MPN | OO9102-Z055 |
| GTIN | 888392623225 |
| Model | OAKLEY HOLBROOK |
| Lens Color | PRIZM BLACK |
| Frame Color | TLD BLACK FADE |
| Lens Width | 57 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Frame Width | 140 mm |
| Features | Lightweight |
| MSRP | 205 |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 43 mm |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Technology | PRIZM |
You might also like
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Polished Black w / Prizm Sapph - Polished Black/Prizm Sapphire, lens__map: Blue
Oakley Mens Holbrook XL Sunglasses - Matte Black w / Prizm Blk Pol - Matte Black/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Unisex Holbrook Ti 0OO6048 Sunglasses - Satin Gold / Prizm Black - Satin Gold/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Mix Steel w / Prizm Sapph Pol - Steel/Prizm Sapphire Iridium Polarized, lens__map: Blue
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Kansas City Chiefs - Matte Black/Prizm Black, lens__map: Black
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Matte Black / Prizm Black Polar - Matte Black on Black/Prizm Black Polarized, lens__map: Grey
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Steel / Prizm Daily Polarized - Steel/Prizm Daily Polarized, lens__map: Purple