Christian MONTAIGNE47F-WR7-51 Eyeglasses 51mm by Dior
$204
Details
Dior eyeglasses - Frame: Black
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 11901576 |
| MPN | MONTAIGNE47F-WR7-51 |
| GTIN | 762753935946 |
| Model | MONTAIGNE47F-WR7-51 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 16mm |
| Lens Socket Width | 51mm |
| Temple Length | 140mm |
| Frame Width | 51mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate/Metal |
| Style | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | Italy |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |