Eyeglasses OX 1108 0352 Throwback Black 52-16-132 with Case by Oakley
$190
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11901616 |
| GTIN | 700285855752 |
| Model | OK 1108 0352 |
| Frame Color | Black |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Type | Eyeglasses |
| Vertical | 36 mm |
| Department | Women |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Acetate |
| Features | Full Rim Cat Eye |