Holbrook Sunglasses OO9102-K655 Matte Black Frame W/ Prizm Violet Lens by Oakley
$178
Details
Oakley sunglasses Holbrook - Black, Frame: Black, Lens: Purple
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11922941 |
| MPN | HOLBROOK OO9102 9102K6 |
| GTIN | 0888392471604 |
| Model | Oakley Holbrook |
| Color | Black |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Purple |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Bridge Size | 18 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Frame Shape | Rectangle |
| Lens Technology | Mirrored |
| Lot # | 69.60 |
| Main Colour | Black |
| Pattern | Solid |
| Department | Men |
| UV Protection | UV400 |
| Type | Sunglasses |
| Lens Material | Plastic |
| Style | Square |
| Frame Material | Plastic |
| Manufacturer Color | Matte Black |
You might also like
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Polished Black / Prizm Black Polarized - Polished Black/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Mens Holbrook XL Sunglasses - Matte Black w / Prizm Blk Pol - Matte Black/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Unisex Holbrook Ti 0OO6048 Sunglasses - Satin Gold / Prizm Black - Satin Gold/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Mix Steel w / Prizm Sapph Pol - Steel/Prizm Sapphire Iridium Polarized, lens__map: Blue
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Kansas City Chiefs - Matte Black/Prizm Black, lens__map: Black
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Matte Black / Prizm Black Polar - Matte Black on Black/Prizm Black Polarized, lens__map: Grey
Oakley Mens Holbrook Sunglasses - Matte Black w / Prizm Tngstn Pol - Matte Black/Prizm Sapphire Iridium Polarized, lens__map: Blue
Oakley Mens Holbrook XL Sunglasses - Pol Black w / Prizm Sapphire - Polished Black/Prizm Sapphire, lens__map: Blue