Christian CD50020I-053-57 Eyeglasses 57mm by Dior
$305
Details
Dior eyeglasses - Frame: Havana
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 11931428 |
| MPN | CD50020I-053-57 |
| GTIN | 192337060779 |
| Model | CD50020I-053-57 |
| Frame Color | Havana |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Socket Width | 57mm |
| Temple Length | 140mm |
| Frame Width | 57mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate/Metal |
| Style | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | Italy |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |