Eyeglasses Shifter XS OY8001-0448 48-14 128 Polished Blue Ice Frames by Oakley
$251
Details
Oakley eyeglasses SHIFTER - Frame: Polished Blue Ice
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11962779 |
| MPN | SHIFTER XS OY8001-0448 |
| GTIN | 888392266347 |
| Model | SHIFTER XS OY8001-0448 |
| Frame Color | Polished Blue Ice |
| Temple Length | 128mm |
| Lens Width | 48mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Department | Unisex |
| Lenses | Clear with Print |
| Type | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 32mm |