A Crooslink Zero OX8080-0258 Polished Black Ink 58/16/138 Eyeglasses by Oakley
$190
Details
Oakley eyeglasses CROOSLINK ZERO - Frame: Polished Black Ink
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11967435 |
| GTIN | 888392192196 |
| Model | A CROOSLINK ZERO OX8080-0258 |
| Frame Color | Polished Black Ink |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 58 mm |
| Temple Length | 138 mm |
| Vertical | 37 mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Personalized | No |
| Frame Material | Plastic |
| Features | Full Rim |