Sunglasses Manorburn OO9479-0656 Polished Clear / Prizm Sapphire Lens by Oakley
$184
Details
Oakley sunglasses - Frame: Clear, Lens: Blue
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11967823 |
| MPN | OO9479-0656 |
| GTIN | 888392555052 |
| Model | OO9479-0656 |
| Frame Color | Clear |
| Lens Color | Blue |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 149 mm |
| LOT # | 64 |
| Lens Technology | Mirrored Prizm |
| Type | Sunglasses |
| Department | Mens |
| UV Protection | 100% UV |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | Square |
| Frame Material | O Matter |
| Theme | Designer Sports |
| Vertical (including frame) | 48 mm |
| Bridge | 17 mm |
| Country of Origin | Brazil |