Duffel Bag Large Black Nylon Bag Luggage N207 by Oakley
$134
Details
Oakley bag Factory - Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11978265 |
| Model | Oakley Factory |
| Color | Black |
| Bag Width | 22 in |
| Size | Large |
| Country of Origin | Vietnam |
| Closure | Zip |
| Occasion | Travel |
| Year Manufactured | 2000-2009 |
| Bag Depth | 10 in |
| Fabric Type | Canvas |
| Vintage | Yes |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Style | Duffle |
| Features | Adjustable Strap Outer Pockets Pockets |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 12 in |
| Handle Style | Double Handles |
| Lining Material | PVC/Nylon |
| Material | Nylon PVC |
| Hardware Material | Aluminum |
| Theme | Outdoor School Sports |
| Handle/Strap Material | Nylon |
| Product Line | Oakley concourse |