Sway Bar OX5078 Eyeglass Frames 55mm - Matte Black by Oakley
$240
Details
Oakley eyeglasses SWAY BAR - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11980557 |
| MPN | OX5078 |
| Model | OX5078-0253 SWAY BAR |
| Frame Color | Black |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic Metal |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim |
| Pattern | Solid |
| Personalized | No |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |