Lovers Club Pastel Turquoise Regal Blue Daydreamer Tote Handbag by Juicy Couture
$164
Details
Juicy Couture bag Juicy Daydreamer - Handle/Strap: Blue, Hardware: Silver, Exterior: Blue
Juicy Couture is a playful luxury fashion brand known for its iconic velour tracksuits and vibrant designs that embody a fun and glamorous California lifestyle. Offering a wide range of apparel, accessories, and fragrances, Juicy Couture combines casual elegance with a bold, youthful spirit, making it a favorite choice for those who seek stylish and comfortable pieces with a touch of luxury.
Product Specs
| Brand | Juicy Couture |
| SKU | 11998524 |
| Model | Juicy Daydreamer |
| Handle/Strap Color | Blue |
| Hardware Color | Silver |
| Exterior Color | Blue |
| Lining Color | Pink |
| Bag Width | 14 in |
| Size | Large |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Magnetic Snap |
| Occasion | Tote |
| Bag Depth | 5 in |
| Fabric Type | Rayon |
| Accessories | Bag Charm |
| Department | Women |
| Style | Tote |
| Features | Inner Pockets |
| Pattern | Logo |
| Bag Height | 11 in |
| Character | Angel Dream Heart |
| Handle Style | Double Handles |
| Lining Material | Canvas Fabric |
| Exterior Material | Leather |
| Hardware Material | Silver |
| Theme | Designer Love |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | Juicy Couture |