Women Eyeglasses Shiny Black Demo Square Gemdioro S5I CD50056I 001 1200 by Dior
$434
Details
Dior eyeglasses - Frame: Black, Lens: Demo
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12003774 |
| MPN | GEMDIORO S5I CD50056I 001 |
| GTIN | 192337113550 |
| Model | Dior GEMDIORO S5I CD50056I 001 1200 |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Demo |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Lens Material | Customisable |
| Theme | Shiny Designer |
| Style | Square |
| Frame Material | Acetate Metal |
| Features | Full Rim |
| Country of Origin | Italy |