Christian Prestige La Crème Texture Fine Refill 50ml by Dior
$446
$480
Details
Dior beauty
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12010084 |
| GTIN | 3348901641401 |
| Size | 1.7 oz |
| Size Oz | 1.7 oz |
| Type | Fine Texture Cream Refill |
| Main Purpose | Prestige La Crème |
| Body Area | Face |
| Features | Prestige La Crème |
| Product Line | Fine Texture Cream Refill |
| Volume | 1.7 oz |
| Formulation | Fine Texture Cream Refill |
| Set Includes | Prestige La Crème |
| Skin Type | All Skin Types |
| Department | Health & Beauty |
| Scent | Prestige La Crème |
| Country of Origin | United States |
| Gender | Unisex |
| product name | Prestige La Crème |
| product type | Fine Texture Cream Refill |
| Shade | Assorted |