Money Clip OX5145-0450 Titanium Satin Olive Eyeglasses 50-20 by Oakley
$252
$340
Details
Oakley eyeglasses MONEY CLIP - Frame: SATIN OLIVE
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12034057 |
| Model | MONEY CLIP OX5145-0450 |
| Frame Color | SATIN OLIVE |
| Bridge Width | 20 mm |
| Lens Socket Width | 50 mm |
| Temple Length | 135mm |
| Vertical | 40 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Clubmaster |
| Frame Material | Titanium |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim |