OX1071-0153 White Dotty Red Rectangle Eyeglasses 53-15 135 Box Case Pouch by Oakley
$164
Details
Oakley eyeglasses - Frame: White
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12034920 |
| Model | OX 1071 |
| Frame Color | White |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Women |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim Rectangular |