Sunglasses Split Time OO4129-3058 Translucent Peach / Prizm Rose Gold by Oakley
$209
Details
Oakley sunglasses - Frame: Matte Translucent Peach, Lens: PRIZM ROSE GOLD, Manufacturer: Matte Translucent Peach
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12037110 |
| MPN | OO4129-3058 |
| GTIN | 888392664679 |
| Model | OO4129-3058 |
| Frame Color | Matte Translucent Peach |
| Lens Color | PRIZM ROSE GOLD |
| Bridge Size | 13 mm |
| Lens Socket Width | 58 mm |
| Temple Length | 133 mm |
| LOT # | 85.60 |
| Lens Technology | PRIZM |
| Type | Sunglasses |
| Department | Unisex |
| UV Protection | 100% UV |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | Pilot |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Acetate Metal |
| Vertical (including frame) | 53 mm |
| Manufacturer Color | Matte Translucent Peach |