Tie Bar OX5138-0157 Titanium Satin Black W/spring Hinges Eyeglasses 57-16 by Oakley
$265
$360
Details
Oakley eyeglasses TIE BAR - Frame: SATIN BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12037385 |
| Model | TIE BAR OX5138-0157 |
| Frame Color | SATIN BLACK |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 141mm |
| Vertical | 35 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | RECTANGLE |
| Frame Material | Titanium |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim |