Ojector OX8177-0556 Satin Brown Tortoise Eyeglasses 56-16 by Oakley
$202
$260
Details
Oakley eyeglasses OJECTOR - Frame: SATIN BROWN TORTOISE
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12038344 |
| Model | OJECTOR OX8177-0556 |
| Frame Color | SATIN BROWN TORTOISE |
| Frame Width | 135mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Width | 56 mm |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 140mm |
| Vertical | 42 mm |
| Pattern | Tortoise Shell |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate |
| Style | Butterfly |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |