Bisphaera Sunglasses Matte Carbon Gray Prizm Dark Golf OO9400-0768 W/case by Oakley
$222
Details
Oakley sunglasses - Frame: Gray, Lens: Prizm Dark Golf, Logo: Silver
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12040686 |
| MPN | OO9400-0768 |
| Model | OO9400-0768 |
| Frame Color | Gray |
| Lens Color | Prizm Dark Golf |
| Logo Color | Silver |
| Temple Length | 136 mm |
| Lens Socket Width | 68 mm |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| Lens Technology | Mirrored Prizm |
| Style | Wrap |
| Frame Material | O Matter |
| Theme | Sports |
| UV Protection | 100% UV |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Bridge | 6 mm |
| Vertical (including frame) | 46 mm |
| Country of Origin | United States |